PROHLEDAT
NEJČASTĚJI HLEDANÉ
Alpy » Alpy - Švýcarsko » Oblast Jungfrau

Oblast Jungfrau - turistické informace

Jungfrau (4158 m) je třetí nejvyšší horou Bernských Alp. Přes vrchol probíhá hranice mezi švýcarskými kantony Bern a Wallis. Spolu s horami Eiger a Mönch dominuje Jungfrau krajině centrální Bernské vysočiny. V roce 2001 byla hora Jungfrau zapsána na listinu Světového dědictví UNESCO.

Prvovýstup na Jungfrau se zdařil 3. srpna 1811 Johannu Rudolfovi a Hieronymu Meyerovi s průvodci Josephem Bortisem a Aloisem Volkenem.

Na území hory Eiger se nachází prvních téměř šest kilometrů a první čtyři stanice železnice Jungfraubahn (celkem 9,3 km dlouhé). Trasa začíná ve vysokohorském průsmyku Kleine Scheidegg (2061 m) a vede odtud k nádraží Eigergletscher (2320 m). Navazuje čtyři kilometry dlouhý tunel Eigertunnel, který horu objíždí dokola do poloviny pod zemí. V něm jsou stanice Eigerwand (2865 m) a Eismeer (3159 m). Konečná stanice je horský průsmyk Jungfraujoch (3454 m).

Normální cesta k vrcholu Jungfrau vede přes horské sedlo Rottalsattel a jihovýchodní hřbet. Výchozím bodem pro výstup je horská chata Mönchsjochhütte v horském průsmyku Mönchsjoch (3657 m, obvykle otevřena od března do října, 120 míst na spaní, 16 míst v zimním útočišti - dvě místnosti, v jedné lze zatopit).

Offtrack.cz - Zábava do přírody, do města i na výlety autem. Hrajte s dětmi, s přáteli nebo sami, nejen v místě Oblast Jungfrau - turistické informace. Web: www.offtrack.cz/cs